Home‎ > ‎

Result of Severn Bridge RR 2011

Posn Name Club/Team Time Cat
1 Zak Dempster Rapha-Condor-Sharp 2:34:57 E
2 Marcin Bialoblocki Motorpoint Pro Cycling st E
3 Matt Jones Team Raleigh st E
4 Simon Richardson Sigma Sport Specialized CT at 2 secs E 
5 William Bjergfelt Motorpoint Pro Cycling at 53 secs E
6 Magnus Backstedt Team UK Youth at 1.02 E
7 Simon Gaywood Team Corley Cycles/Cervelo/Mavic st E
8 Casey Munro Rapha-Condor-Sharp at 1:05 E
9 Grant Bayton Wilier/LifeCare/GoSelfDrive.com at 1:07 E
10 Frederik Johansson Team UK Youth at 1:26 E
11 Matt Gee Team Raleigh at 1:54 1
12 Lee Davis Motorpoint Pro Cycling at 2:16 E
13 Colin Parry Wilier/LifeCare/GoSelfDrive.com at 2:26 E
14 Jon Tiernan-Locke Rapha-Condor-Sharp at 2:30 E
15 Liam Holohan Team Raleigh st 1
16 Martin Ford Mammoth Lifestyle RT st E
17 Jack Adams Forme Procycliste SanLamere st E
18 Dillon Byrne Herbalife/Wheelbase st E
19 Richard Bott Herbalife/Wheelbase E
20 George Moore CC Giro 1
21 Gael Le Bellec Team Raleigh 1
22 Hugh Wilson Wilier/LifeCare/GoSelfDrive.com 1
23 Tom Smith Felt-Colbornes RT 1
24 James Millard Team Corley Cycles/Cervelo/Mavic E
25 Dale Appleby Cycle Premier-Metaltak E
26 Dexter Gardias Forme Procycliste SanLamere 1
27 Russell Falder Mammoth Lifestyle RT 1
28 Gruff Lewis Team UK Youth 2
29 Blake Pond Wilier/LifeCare/GoSelfDrive.com E
30 Filip Rudenstam Team UK Youth 1
31 Matthew Ullmer Team Qoroz 2
32 Duncan Jamieson LeisureLakesBikes.com 2
33 Josh Yetman Team Tor/Kalas/Overt Locke 2
34 Richard Cartland Team Corley Cycles/Cervelo/Mavic 1
35 Dan Fleeman Team Raleigh E
36 Toby Eichler Velo Club Montpellier 2
37 James Wilson Banjocycles.com 2
38 Phil Borrett Team Tor/Kalas/Overt Locke 2
39 Ian Knight Team Corley Cycles/Cervelo/Mavic 1
40 Scott Law Team Qoroz 2
41 Greg Mansell Team UK Youth 2
42 Matthew Higgins Team Corley Cycles/Cervelo/Mavic 1
43 Karl Hine Adeo Cadence RT 2
44 Phill Sykes Sigma Sport Specialized CT E
45 Andy Coupe Herbalife/Wheelbase E
46 Simon Brooks VC St Raphael/Waite Contracts/Hewitt Cycles E
47 Conor Ryan Velo Club Montpellier 3
48 Jeremy Addis Velo Club Montpellier 2
49 Rob Yeatman Team Jewson/Thule/Kinesis/CNP/MI Racing 2
50 Michael Thelwell Team Qoroz 2
51 James Dobbin Adeo Cadence RT 2
52 Jon Pain LeisureLakesBikes.com 1
53 Mark Baines Spirit Racing 2
54 Thomas Marshall Adeo Cadence RT 2
55 Steve Thomas Bristol Road Club 3
56 Robert Ward VC St Raphael/Waite Contracts/Hewitt Cycles 2
57 Max Webber VC St Raphael/Waite Contracts/Hewitt Cycles 2
58 Robert Orr Forme Procycliste SanLamere 1
59 Ben Anstie Adeo Cadence RT 2
60 Ashley Cox Team Corley Cycles/Cervelo/Mavic E
61 James Stewart Team UK Youth E
62 Matt Rowe Cycle Premier-Metaltak E
63 Robert Edgell Somer Valley CC 2
64 Steve Lampier Sigma Sport Specialized CT E
65 Justin Hoy Felt-Colbornes RT E
66 Richard Mardle Felt-Colbornes RT 1
67 Stuart Thompson Banjocycles.com 2
Comments